Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - transport
Miasto i Gmina Murowana Goślina - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii transport

Zmiana trasy linii autobusowych nr 321 i 341

21 dni temu

Uwaga!

Od 1 czerwca br. zmieniają się trasy linii autobusowych nr 321 i 341.

➡️ linia 321 zamiast ulicami Gdyńską i Główną kursować będzie ulicami - Bałtycką i Hlonda,

➡️ linia 341 wjeżdżać będzie na teren Koziegłów ulicami - Poznańską, Piaskową, Żołnierzy Niezłomnych i obsługiwać przystanki Koziegłowy/Os. Karolin i Koziegłowy/Szkoła.

Więcej
321-2024.06.01_page-0001.jpg

Oferta ZTM dla młodzieży

2 miesiące temu

ZTM Poznań z myślą o młodzieży zamieszkującej zarówno w Poznaniu jak i w podpoznańskich gminach, w tym w gminie Murowana Goślina, oferuje oprócz „tradycyjnej” ulgi 50%, korzystne dla tej grupy odbiorców bilety specjalne na sieć (autobusy i tramwaje) - Bilet na rok szkolny i Bilet Semestralny.


  • Bilet na rok szkolny to bilet w bardzo atrakcyjnej cenie, którego okres obowiązywania zawiera się zawsze pomiędzy datami 1.09-30.06 – czyli ważny jest na 10 miesięcy roku szkolnego. Bilet ten na strefę A kosztuje 417,10 zł, natomiast dla Młodzieży z gminy Murowana Goślina, dojeżdżającej do Poznania będzie to koszt strefy A+B+C (Poznań – Murowana Goślina) 707,00 zł. W przypadku poruszania się tylko w gminie Murowana Goślina – (strefa C) 203,30 zł
  • Bilet Semestralny jest to bilet okresowy na 120 lub 150 dni. Bilet Semestralny na 120 dni, na strefę A (Poznań) kosztuje 172,00 zł, na strefę A+B+C (Poznań – Murowana Goślina) – 309,00 zł, natomiast Bilet Semestralny na 150 dni na strefę A to wydatek 202 zł, na strefę A+B+C – 373,00 zł.

Więcej informacji na temat oferty w załączonym pliku.

Więcej
peka bilety.jpg

Zmiany w komunikacji podmiejskiej

2 miesiące temu

Uwaga! Zmiany w komunikacji podmiejskiej w okresie weekendu majowego, tj. w dniach 1- 3 maja br.

SZCZEGÓŁY

Więcej
UWAGA.png_t.jpg

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Rakowni w dniu 09.04.2024 (wtorek)

2 miesiące temu

Jutro, tj. 9 kwietnia 2024 (wtorek) nastąpi kilkugodzinne (planowo w godz. 8.00 - 14.00) wyłączenie z ruchu ul. Goślińskiej w Rakowni na wysokości przepustu na końcu wsi – w rejonie ulic Pliszki i Zacisze (zgodnie z załączoną mapą) w związku z przebudową przepustu.


Objazd prowadzić będzie ulicami Pliszki i Sowią.


Zmiana organizacji nie wpłynie na ruch autobusów szkolnych oraz wewnątrzgminnych – będą kursować zgodnie z rozkładem.


Za powstałe utrudnienia przepraszamy!


Więcej
UWAGA.png_t.jpg

Bezpłatny transport do lokali wyborczych 7 kwietnia br.

3 miesiące temu

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.

Tego dnia organizowany jest bezpłatny transport do lokali wyborczych dla mieszkańców miejscowości, w których w dniu wyborów nie funkcjonuje publiczny transport zbiorowy.

Więcej
rozklad_jazdy_wybory_07042024_page-0001.jpg

Korekta rozkładu jazdy pociągów

3 miesiące temu

Uwaga!

10 marca br. korekta rozkładu jazdy pociągówWięcej
fot. Koleje Wielkopolskie.png

Uwaga- ćwiczenia wojskowe

4 miesiące temu

Uwaga kierowcy,

od dziś do końca maja 2024 r. na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych związany z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.

Kolumny będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Apelujemy o ochronę danych, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń!


Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.


Więcej
UWAGA.png_t.jpg

Uwaga, utrudnienia na drogach!

4 miesiące temu

Uwaga!

W piątek, 9 lutego br. w godzinach od 8.00 do 16.00

w całym kraju odbędą się protesty rolników, przewidywane są utrudnienia na drogach.

W naszym regionie wystąpią one głównie w Poznaniu oraz na drogach wojewódzkich.

Prosimy wziąć ten fakt pod uwagę, planując piątkowe wyjazdy do pracy/szkoły itp.

Więcej
Ramka.jpg

Korekta rozkładu jazdy na linii nr 390

5 miesięcy temu

Uprzejmie informujemy, że z dniem 5 lutego br. (poniedziałek) wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na linii nr 390.

Rozkład jazdy po korekcie znajduje się w pliku do pobrania poniżej oraz na stronie Urzędu w poniższym linku:

https://www.murowana-goslina.pl/110,komunikacja-wewnatrzgminna


Prosimy o zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami.

Więcej
UWAGA.png_t.jpg

Badanie potrzeb przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym do projektu rozkładu jazdy pociągów 2024/2025

5 miesięcy temu

Informujemy, że Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego prowadzi badania potrzeb przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym do projektu rozkładu jazdy pociągów 2024/2025, który będzie obowiązywał od 15 grudnia 2024 roku.


Wszelkie informacje w tym temacie znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego: link


fot. Koleje Wielkopolskie

Więcej
fot. Koleje Wielkopolskie.png

Zmiana taryfy opłat oraz rozkładu jazdy w komunikacji wewnątrzgminnej od stycznia 2024 r.

6 miesięcy temu

Od 2 stycznia 2024 r. nastąpi zmiana taryfy opłat oraz rozkładu jazdy w komunikacji wewnątrzgminnej.

Szczegółowe informacje dotyczące taryfy opłat oraz rozkładu jazdy linii nr 390, 391, 393, 395 i 399 do pobrania TUTAJ lub w plikach poniżej.

Więcej
UWAGA.png_t.jpg

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podmiejskiej w okresie świątecznym

6 miesięcy temu

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podmiejskiej w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Święta Trzech Króli (22.12.2023 – 06.01.2024)

 

Uprzejmie informujemy, że szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji podmiejskiej w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Święta Trzech Króli znajdują się na stronie ZTM Poznań w poniższym linku:


https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/zmiany-w-transporcie-publicznym-w-okresie-swiat-bozego-narodzenia-nowego-roku-oraz-swieta-trzech-kroli-na-liniach-podmiejskich-22-12-2023-6-01-2024

Więcej
ztm.jpg

Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 10 grudnia

6 miesięcy temu

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

 

10 grudnia 2023 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów.

Rozkład jazdy można pobrać z dołączonego pliku oraz ze strony internetowej TUTAJ

Więcej
Uwaga - 10.12 nowy rozkład jazdy.jpg

Przypominamy o komunikacji zastępczej na odcinku Bolechowo-Czerwonak

7 miesięcy temu

Mieszkańcom gminy Murowana Goślina, podróżującym linią kolejową z i do Poznania, przypominamy o remoncie przejazdu kolejowo-drogowego w Czerwonaku.

W związku z utrudnieniami, które potrwają od piątku 17 listopada od godz. 23.00 do poniedziałku 20 listopada do godz. 16.00. zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Szczegółowy rozkład dostępny w zakładce "Rozkład Jazdy" - "Liniowe Rozkłady Jazdy" na stronie: https://koleje-wielkopolskie.com.pl/utrudnienia-na-odcinku-czerwonak-bolechowo/?fbclid=IwAR12CFmnaxACdVxGWnqi1FTa9nWXbC2Yzv6g7X-6ky6JqmCP40SjFutoDqU

Więcej
zastępcza komunikacja.jpg

Uwaga utrudnienia w transporcie - zamknięcie przejazdu kolejowego Czerwonak - Bolechowo

7 miesięcy temu

Informujemy, że od 17 listopada (od godz. 10.00) do 20 listopada (do godz. 16.00) będzie remontowany przejazd kolejowy LK 353 km 8,479 Czerwonak - Bolechowo na skrzyżowaniu z DW 196 Poznań - Wągrowiec, w związku z czym w/w przejazd zostanie zamknięty. Objazd poprowadzony zostanie zgodnie z załączonym schematem.


Zostaną także wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej m.in. dla linii nr 341, 342: … - Czerwonak, Gdyńska – Miękowo, Na Skarpie – Miękowo, Słowackiego – Miękowo, Ogrodowa – Miękowo, Kolejowa – Owińska, Poznańska - …


EDIT: W związku z błędem w otrzymanym przez Urząd "Zawiadomieniu o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu" informujemy, że poprawny numer LK to 356 a nie 353, jak podaliśmy w pierwszym komunikacie.

Więcej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU.png

Utrudniony dojazd do PSZOK

7 miesięcy temu

Informujemy o trwających pracach modernizacyjnych drogi dojazdowej do PSZOK.

Aktualnie na terenie EKO-TOM prowadzony jest remont nawierzchni drogi. W związku z powyższym dojazd do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) może być utrudniony. Mieszkańców, chcących oddać odpady do PSZOK prosimy o dojazd od ul. Polnej (poniżej mapka dojazdu). 


Więcej
tymczasowy dojazd do PSZOK.jpg

Korekta rozkładu jazdy pociągów

7 miesięcy temu

Koleje Wielkopolskie informują, ze 12 listopada 2023 r. nastąpi korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywała do 9 grudnia 2023 r.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach są dostępne pod adresem: https://koleje-wielkopolskie.com.pl/12-11-2023-korekta-rozkladu-jazdy-co-nowego-dla-naszych-podroznych/?fbclid=IwAR1K9wul-2AVlYU-_RJ3WQbSGIUYWKgipEkgHODrZcoD0nz4amrY3HvuX3Q


Istotna informacja dla mieszkańców Murowanej Gośliny korzystających z transportu kolejowego - z uwagi na remont przejazdu kolejowo-drogowego, prowadzonego przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK S.A. na odcinku

  • Bolechowo – Czerwonak (od 17.11 od godz. 23:00 do 20.11 do godz. 04:00) kursować będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.


Więcej
zmiana rozkłądu jazdy.jpg

Utrudnienia w ruchu na trasie Rogoźno - Długa Goślina

8 miesięcy temu8 miesięcy temu

W związku z organizacją 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II w Rogoźnie informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym szczególnie na odcinku drogi Rogoźno - Długa Goślina 4 listopada 2023 roku.

Całkowite zamknięcie ruchu wystąpi na poszczególnych etapach planowanej trasy biegu i dotyczyć będzie miejscowości: Rogoźno, Boguniewo, Budziszewko, Nienawiszcz, Międzylesie, Słomowo, Studzieniec.

Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w godzinach od 11.00 do 15:00.

Więcej
uwaga utrudnienia 2023.jpg

Zmiany w funkcjonowaniu linii podmiejskich w okresie Wszystkich Świętych

8 miesięcy temu

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu linii podmiejskich.

  • w dniach 31 października oraz 2 listopada kursy na liniach podmiejskich będą realizowane zgodnie z roboczym rozkładem jazdy, a 1 listopada zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy z następującymi zmianami:
  • Linie nr 252, 341, 342 i 348: z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Poznańskiej w Murowanej Goślinie w dniu 31 października oraz 1 listopada autobusy jadące w kierunku Poznania zostaną skierowane objazdem przez ul. Mściszewską, Wodną i Łąkową. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na tymczasowych przystankach Murowana Goślina/Cmentarz nż. zlokalizowanych na ul. Mściszewskiej oraz ul. Łąkowej.

Przejazd w kierunku do Przebędowa będzie realizowany po stałej trasie.

  • Linie nr 250,252,253,257,258 – będą kursować w nocy z 31 października na 1 listopada (wtorek/środa).


Szczegółowe informacje w sprawie kursowania komunikacji miejskiej i podmiejskiej w okresie Wszystkich Świętych znajdują się na stronie ZTM Poznań:

https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/transport-zbiorowy-w-okresie-wszystkich-swietych-od-28-pazdziernika-sobota-do-3-listopada-czwartek

Więcej
UWAGA.png_t.jpg

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu i komunikacji wewnętrznej

8 miesięcy temu

UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W DNIACH 31 PAŹDZIERNIKA - 1 LISTOPADA 2023 ROKU

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu w dniach 31 października 2023 r. godzina 6:00 – 1 listopada 2023 r. godzina 22.00 na terenie miasta Murowana Goślina polegająca na wprowadzeniu objazdu, który zostanie zorganizowany w następujący sposób: 

- w kierunku Wągrowca (bez zmian): ul. Poznańską,

- w kierunku Poznania (zamknięty fragment ul. Poznańskiej): ul. Poznańską – ul. Mściszewską – ul. Wodną – ul. Łąkową – ul. Poznańską.

W związku ze zmianą organizacji ruchu i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Poznańskiej, w dniu 31 października, autobusy komunikacji wewnątrzgminnej, tj. linie nr 391, 393 oraz 395 jadące w kierunku Osiedla Zielone Wzgórza zostaną skierowane objazdem przez ul. Mściszewską, Wodną i Łąkową, dalej ul. Poznańską.

Przystanek autobusowy „M. Goślina/Cmentarz” na trasie Wągrowiec – Poznań zostanie przeniesiony na ul. Mściszewską. Dodatkowo uruchomiony zostanie przystanek na ul. Łąkowej (również dla podróżujących w stronę Poznania).

Przejazd autobusów z Osiedla Zielone Wzgórza w kierunku dworca PKP odbywać się będzie stałą trasą przez ul. Poznańską.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.


 

Więcej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU.png

Bezpłatny transport do lokali wyborczych 15 pażdziernika br.

9 miesięcy temu

Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 15 października br. Miasto i Gmina Murowana Goślina organizuje bezpłatny transport do lokali wyborczych dla mieszkańców z miejscowości, w których w dniu wyborów nie funkcjonuje publiczny transport zbiorowy.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w poniższym linku:

https://bip-v1-files.idcom-jst.pl/sites/47092/wiadomosci/703309/files/rozklad_jazdy_transport_na_wybory.pdf

oraz w załączniku.

Więcej
urna wyborcza.jpg

Sygnalizacja przy obwodnicy już działa

9 miesięcy temu

Dziś uruchomiona została, od lat postulowana przez mieszkańców, sygnalizacja świetlna na drodze wojewódzkiej nr 196 (początek obwodnicy).


Inicjatorem tego zadania była gmina Murowana Goślina. Przekazaliśmy na nie 100 tys. zł.

Współfinansowali je również Powiat Poznański, Gmina Czerwonak i Województwo Wielkopolskie.

Więcej
382575670_674170924432546_970071031047861401_n.jpg

Piątek 22 września DNIEM BEZ SAMOCHODU

9 miesięcy temu9 miesięcy temu

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo, również na linii 341, 342 i 348 dojeżdżających do naszej gminy.


Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód – jedna osoba).


Wspólnie z Poznaniem zrównoważony transport będzie promować samorząd Województwa Wielkopolskiego. W 2012 r. oba samorządy wprowadziły cieszący się dużym powodzeniem Bilet Bus-Tramwaj-Kolej, który jest systematycznie udoskonalany. Współpracują także przy projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Z okazji Dnia bez Samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta będzie można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO w obrębie województwa wielkopolskiego i przesiąść się na transport ZTM.

Zachęcamy zmotoryzowanych do podróżowania transportem publicznym.

Więcej
378802697_697118032455082_1113430428099761855_n.jpg